http://warecka.edu.pl/technikum-technik-mechanik

 

Witamy na stronie naszej szkoły 

 

Szkoła mieści się na terenie Teofilowa przemysłowego, w odległości ok. 100m od ul. Aleksandrowskiej. Dogodny dojazd autobusami z Aleksandrowa i Zgierza. Dwa przystanki tramwajowe do stacji PKP Łódź-Żabieniec. Zapewniamy bardzo dobre warunki nauki. Zajęcia odbywają się w dobrze wyposażonych klasopracowniach i pracowniach specjalistycznych. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe odbywają się we własnych warsztatach szkolnych. Są to bardzo duże warsztaty, w których zajęcia odbywają uczniowie również z innych łódzkich szkół. Są one bogato wyposażone we wszystkie niezbędne do realizacji procesu dydaktycznego maszyny i urządzenia. 

 

 

CZAS NA POWAŻNE DECYZJE -
WYBIERZ SWÓJ PRZYSZŁY ZAWÓD

Prowadzimy nabór w następujących zawodach:

TECHNIKUM

 • Technik mechanik
 • Technik elektryk
 • Technik mechatronik
 • Technik informatyk
 • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
 • Technik urządzeń dźwigowych

BRANŻOWA SZKOŁA
I STOPNIA:

 • Mechatronik
 • Elektromechanik 

     

JESTEŚMY SZKOŁĄ DOBRYCH ZAWODÓW

 

 

  

ZWYKŁA HISTORIA, NIEZWYKŁEJ SZKOŁY

 

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW

 • Szanowni Rodzice, Przyjaciele,
  Patroni i Sympatycy "Wareckiej"!!

Rozpoczynamy akcję zbiórki pieniężnej na nowy Sztandar Szkoły. Ten, który jest obecnie, służy nam blisko 20 lat, jest już zniszczony i nieaktualny - zmieniła się przecież od września 2019r. nazwa szkoły. Ci z Państwa, którzy chcieliby nas wspomóc finansowo, mogą wpłacać dary na konto Rady Rodziców z dopiskiem "Sztandar Szkoły".
Uroczyste przekazanie sztandaru planujemy na zakończenie tego roku szkolnego, a każdy z darczyńców otrzyma pamiątkową "cegiełkę".
Za wsparcie naszej inicjatywy - bardzo dziękuję!

                                         Dorota Stefaniak
                                         Dyrektor Szkoły

 • Szanowni Rodzice,
  z ogromną przyjemnością mogę przekazać informację, że już niedługo rozpoczniemy realizację kolejnego projektu unijnego! Projekt skierowany będzie przede wszystkim do informatyków, techników urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, techników urządzeń dźwigowych. Program zajęć jest jednak pomyślany tak, że udział w nich będzie mógł wziąć każdy uczeń naszej szkoły.
  Szanowni Państwo, realizacja projektów to nie tylko doskonały sprzęt, w który doposażamy szkołę już od 6 lat; to przede wszystkim nowe kwalifikacje i umiejętności dla naszych dzieciaków

                                 Dorota Stefaniak
                                Dyrektor Szkoły

OGŁOSZENIA

KONSULTACJE DLA RODZICÓW
odbędą się w dniu 16.12.2019 od godziny 18.00

PODSUMOWANIE RUCHU INNOWACYJNEGO
XXXIII Edycja Ruchu Innowacyjnego okazała się dużym sukcesem dla naszej szkoły. Troje nauczycieli otrzymało certyfikaty Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli....... 

Dwa, nowe patronaty podpisaliśmy w trakcie organizowanych w dniu 23 maja w naszej szkole "Dni Doradztwa Zawodowego".  Firma KISAN objęłą patronatem klasy o profilu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, a firma KONE  objęła patronatem klasy o profilu technik urządzeń dźwigowych. Cieszymy się i liczymy na efektywną współpracę

DZIENNIK ŁÓDZKI o konkursie "ZAWODOWIEC".....

Najwyższe laury dla naszych elektryków za projekt Generatora Van de Graaffa w konkursie pn.: "Najlepsza praca modelowo - konstrukcyjna w szkołach elektrycznych i elektronicznych"

Jest. Wreszcie Udało się!!!
Po dłuuugim okresie oczekiwania ruszyła w naszych warsztatach szkolnych Pracownia Hydrauliki Siłowej....... 

Całodobowa bezpłatna infolinia
dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - 800 080 222