http://warecka.edu.pl/technikum-technik-mechanik

 

Witamy na stronie naszej szkoły 

 

Szkoła mieści się na terenie Teofilowa przemysłowego, w odległości ok. 100m od ul. Aleksandrowskiej. Dogodny dojazd autobusami z Aleksandrowa i Zgierza. Dwa przystanki tramwajowe do stacji PKP Łódź-Żabieniec. Zapewniamy bardzo dobre warunki nauki. Zajęcia odbywają się w dobrze wyposażonych klasopracowniach i pracowniach specjalistycznych. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe odbywają się we własnych warsztatach szkolnych. Są to bardzo duże warsztaty, w których zajęcia odbywają uczniowie również z innych łódzkich szkół. Są one bogato wyposażone we wszystkie niezbędne do realizacji procesu dydaktycznego maszyny i urządzenia. 

 

JAK SKUTECZNIE UCZYĆ SIĘ W DOMU

CZAS NA POWAŻNE DECYZJE -
WYBIERZ SWÓJ PRZYSZŁY ZAWÓD

Prowadzimy nabór w następujących zawodach:

TECHNIKUM

 • Technik mechanik
 • Technik elektryk
 • Technik mechatronik
 • Technik informatyk
 • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
 • Technik urządzeń dźwigowych

BRANŻOWA SZKOŁA
I STOPNIA:

 • Mechatronik
 • Elektromechanik 

 

 

 

       Szanowni Państwo, uczniowie!!

Wszelkie sprawy związane z pracą sekretariatu i kadr proszę załatwiać drogą mailową lub telefonicznie.

                            Dyrektor szkoły
                           Dorota Stefaniak

 

    APEL WICEPREZYDENTA ŁODZI.....

 

JESTEŚMY SZKOŁĄ DOBRYCH ZAWODÓW

 

 

  

ZWYKŁA HISTORIA, NIEZWYKŁEJ SZKOŁY

 

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW

 • Szanowni Rodzice,

  Już prawie wszyscy nauczyciele przygotowali i przesłali uczniom materiały, ćwiczenia, zadania do samodzielnej pracy w domu i są w kontakcie z naszymi dzieciakami 
  Cieszy nas, szczególnie szybka, reakcja tegorocznych maturzystów, którzy już wzięli się do pracy.
  Wszystkie wiadomości są Państwu przekazywane przez wychowawców poprzez e-dziennik i na stronie szkoły, dlatego zachęcam do śledzenia tych źródeł informacji.
  Uczniowie, którzy przystąpili do zawodowej sesji egzaminacyjnej w styczniu i lutym o wynikach egzaminu zostaną powiadomieni przez nas indywidualnie mailowo. Świadectwa kwalifikacji odbiorą po powrocie do szkoły!
  Ponawiam także do Państwa mój poprzedni apel: proszę, aby nasi uczniowie unikali w tym okresie towarzyskich spotkań, pobytów w klubach czy większych grupach. Ich zdrowie jest teraz najważniejsze!

                                                    Dorota Stefaniak
                                                    Dyrektor Szkoły
 • Podsumowany został pierwszy okres nauki 2019/2020.
  Bardzo nas cieszy, że tylu uczniów osiągnęło tak dobre wyniki w nauce. Najlepszym serdecznie gratulujemy!!
  NAJLEPSI UCZNIOWIE 2019-2020....
  NAJLEPSZE KLASY I SEM....
 • Szanowni Rodzice, Przyjaciele,
  Patroni i Sympatycy "Wareckiej"!!

Rozpoczynamy akcję zbiórki pieniężnej na nowy Sztandar Szkoły. Ten, który jest obecnie, służy nam blisko 20 lat, jest już zniszczony i nieaktualny - zmieniła się przecież od września 2019r. nazwa szkoły. Ci z Państwa, którzy chcieliby nas wspomóc finansowo, mogą wpłacać dary na konto Rady Rodziców z dopiskiem "Sztandar Szkoły".
Uroczyste przekazanie sztandaru planujemy na zakończenie tego roku szkolnego, a każdy z darczyńców otrzyma pamiątkową "cegiełkę".
Za wsparcie naszej inicjatywy - bardzo dziękuję!

                                         Dorota Stefaniak
                                         Dyrektor Szkoły

 

OGŁOSZENIA

Drodzy Uczniowie,
na stronie szkoły (DLA UCZNIA/Plan zajęć od 25.03) i w e-dzienniku znajduje się już nowy plan lekcji, obowiązujący na czas zawieszenia zajęć.  Nauczyciele są dostępni w godzinach podanych w planie dla wszystkich uczniów. Możecie w tym czasie pisać, zadawać pytania, konsultować się.

ROZPOCZYNAMY NABÓR DO NOWEGO PROJEKTU 
W zakładce "Projekt unijny: W drodze do zawodowego sukcesu - zdobywamy nowe kwalifikacje i umiejętności" znajduje się krótki opis zadań i prowadzący. Nabór odbywa się na tę chwilę drogą mailową do zajęć nr 1,2,3,4 i 5. Można kontaktować się z prowadzącymi drogą mailową - prowadzą oni zapisy chętnych, odpowiedzą na ewentualne pytania, przybliżą tematykę zajęć. Liczy się kolejność zgłoszeń!

SZKOŁA ZAWODOWA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI 2019
Miło nam poinformować, że w dniu 6.03 w Warszawie, zastępca dyrektor szkoły - Pan Leszek Brych i Pani Monika Kasprzak odebrali dyplom potwierdzający uznanie projektu "Nowe kwalifikacje i umiejętności - przyszły sukces na rynku pracy techników OZE".........

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE "SZKOŁA DLA PRACODAWCÓW - PRACODAWCY DLA SZKOŁY"
W VI edycji ogólnopolskiego konkursu "Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły", organizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie nasza szkoła zdobyła dwa wyróżnienia!!
W dniu 6 lutego, w Warszawie Dyrektor Szkoły Dorota Stefaniak odebrała z rąk przedstawicielki MEN dwa wyróżnienia........

Miło nam poinformować, że nasz patron - firma Schindler przekazała dla naszych uczniów kierunku technik urządzeń dźwigowych sprzęt, który z pewnością wzbogaci wyposażenie pracowni praktycznej nauki zawodu. Są to: elementy sterowania - kasety, sterowniki, skrzynki sterujące, elementy zabezpieczające, zderzaki, koło linowe, elementy ryglujące, chwytaki.
Bardzo dziękujemy!

STUDNIÓWKA 2020 W OBIEKTYWIE DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO.......

Z ogromną satysfakcją informujemy, że pięciu naszych uczniów w kolejnej edycji projektu "Zawodowcy w Łódzkiem - stypendia dla najzdolniejszych na BIS" zakwalifikowało się do programu i otrzyma stypendia na realizację planów, rozwój zawodowy i zgłębianie swoich pasji. Są to:
Damian Bienias - kl. II Tod
Paweł Burzyński - kl. III Toe
Michał Danecki - kl. II Tem
Mateusz Koroch - kl. II Tod
Gabriel Michalak - kl. III Toe

Bardzo serdecznie gratulujemy!!!

Wzrost zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A


Obowiązek segregacji odpadów


Całodobowa bezpłatna infolinia
dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - 800 080 222