http://warecka.edu.pl/technikum-technik-mechanik

     Witamy na stronie naszej szkoły 

 

Szkoła mieści się na terenie Teofilowa przemysłowego, w odległości ok. 100m od ul. Aleksandrowskiej. Dogodny dojazd autobusami z Aleksandrowa i Zgierza. Dwa przystanki tramwajowe do stacji PKP Łódź-Żabieniec. Zapewniamy bardzo dobre warunki nauki. Zajęcia odbywają się w dobrze wyposażonych klasopracowniach i pracowniach specjalistycznych. Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe odbywają się we własnych warsztatach szkolnych. Są to bardzo duże warsztaty, w których zajęcia odbywają uczniowie również z innych łódzkich szkół. Są one bogato wyposażone we wszystkie niezbędne do realizacji procesu dydaktycznego maszyny i urządzenia. 

 

 

CZAS NA POWAŻNE DECYZJE -
WYBIERZ SWÓJ PRZYSZŁY ZAWÓD

Prowadzimy nabór w następujących zawodach:

TECHNIKUM

 • Technik mechanik
 • Technik elektryk
 • Technik mechatronik
 • Technik informatyk
 • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
 • Technik urządzeń dźwigowych

BRANŻOWA SZKOŁA
I STOPNIA:

 • Mechatronik
 • Elektromechanik 

 

GIMNAZJALIŚCI I UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH!!! 

 

 

!!! KONKURS ZAWODOWIEC 2019 !!!
Termin dostarczenia prac konkursowych
został przedłużony do 10.05.2019

     

 

 

Zapraszamy na kolejne "drzwi otwarte",
które odbędą się 23.05.2019r. w godz. 14.30. - 18.00.

Będziecie mieli okazję zobaczyć doskonale wyposażone pracownie zawodowe, porozmawiać z uczniami i nauczycielami, poznać tajniki swojego przyszłego zawodu, podjąć decyzję, aby uczyć się w naszej szkole!!!
     Czekamy na Was!

JESTEŚMY SZKOŁĄ DOBRYCH ZAWODÓW

 

 

  

ZWYKŁA HISTORIA, NIEZWYKŁEJ SZKOŁY

 

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW

 • Szanowni Rodzice,

  Za nami bardzo intensywny czas promocji i różnorodnych działań podejmowanych przez nauczycieli i uczniów. Na marcowych „dniach otwartych” gościliśmy prawie 80 uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjalnych. Cieszy nas tak duże zainteresowanie realizowanymi przez nas kierunkami kształcenia i wierzymy, że wielu z tych młodych ludzi, którzy byli w sobotę 16 marca, już niedługo stanie się uczniami naszej szkoły.
  Marzec stał się także miesiącem intensywnej pracy uczniów na targach edukacyjnych, dniach otwartych, promocji szkoły prowadzonej w gimnazjach i szkołach podstawowych, na dniach doradztwa zawodowego organizowanych przez Miasto Łódź. Dzieciaki były nieocenione!!! To ogromna radość mieć takich uczniów w swoim gronie!
  Pod koniec marca odbył się finał konkursu „Stulecie Polek – kobieca odsłona historii”. Gościliśmy wielu szacownych gości i jak zwykle podsumowanie konkursu było kolejnym, naszym sukcesem. O szczegółach tego wydarzenia można przeczytać na stronie szkoły.
  Marzec stał się także miesiącem sukcesów naszych dzieciaków. Daniel Kusiak z klasy III Tin zdobył II miejsce w szachowym turnieju łódzkich techników, a zespół w składzie: Janek Roźniakowski, Piotr Kubiak, Dominik Guzek, Maciej Tomczak i Daniel Kusiak wywalczył także drugie miejsce.

  I największy sukces ostatnich dni: ekipa elektryków z klasy 2 Toe w składzie: Burzyński Paweł, Michalak Gabriel, Łyp Przemysław - brała udział w konkursie pn.: "Najlepsza praca modelowo - konstrukcyjna w szkołach elektrycznych i elektronicznych" o zasięgu wojewódzkim organizowanym przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia  Praktycznego.
  Konstruktorzy zaprezentowali efekty swojej rocznej pracy - "Generator Van de Graaffa". Oczywiście zespół pracował pod opieką pana Damian Mikołajczyka. Piszę oczywiście, bo to już trzecia grupa, która „pod okiem” pana Mikołajczyka zdobywa najwyższe laury w tej konkurencji!
  JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI!!


  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam Rodziców klas czwartych na uroczyste zakończenie szkoły, w dniu 26 kwietnia o godz. 9.30.  Potem czeka nas już tylko matura….A maj będzie kolejnym miesiącem, w którym odbędą się w szkole ważne wydarzenia: finał „Zawodowca”, Dni Doradztwa Zawodowego, dni otwarte szkoły.

Dorota Stefaniak
Dyrektor Szkoły

OGŁOSZENIA

Najwyższe laury dla naszych elektryków za projekt Generatora Van de Graaffa w konkursie pn.: "Najlepsza praca modelowo - konstrukcyjna w szkołach elektrycznych i elektronicznych"

Jest. Wreszcie Udało się!!!
Po dłuuugim okresie oczekiwania ruszyła w naszych warsztatach szkolnych Pracownia Hydrauliki Siłowej....... 

Kilkuletnia, bardzo dobra współpraca z firmą P.U.H. Elektro-Instal ANGOPOL zaowocowała podpisaniem patronatu (kierunek technik elektryk). Firma ta była wykonawcą naszej szkolnej mini elektrowni wiatrowo-fotowoltaicznej. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się rozwijać jeszcze lepiej.

Nasza szkoła cieszy się rosnącym zainteresowaniem pracodawców czego dowodem jest podpisany kolejny patronat. Firma Elektromonter objęła patronatem klasy o kierunku technik elektryk i technik mechatronik.
Dziękujemy, licząc na efektywną współpracę w najbliższych latach.

W kolejnej edycji Ruchu Innowacyjnego w Edukacji, Dyrektor Dorota Stefaniak otrzymała Złoty Certyfikat Twórczego Dyrektora Szkoły Zawodowej, a tytułem Kreatora Kompetencji Społecznych została wyróżniona pani Izabela Czyżewska - Dyrała....
Otrzymaliśmy dwa wyróżnienia w III edycji konkursu "Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości".....