W dniach 15-22 października uczniowie naszej szkoły brali udział w wyjeździe edukacyjno-językowym do Tuttlingen w  Niemczech w ramach programu „Razem w Europie.”
Najważniejszym celem wyjazdu były spotkanie z przedstawicielem zakładu pracy Aeskulap i wizyta w szkole zawodowej Gewerbliche Schulen w Donaueschingen. Nasza młodzież miała okazję dowiedzieć się, na czym polega system dualny szkolnictwa zawodowego u naszych sąsiadów oraz zobaczyć, w jakich warunkach, z użyciem jakich maszyn i sprzętów uczy się młodzież w klasie mechatronicznej w Donaueschingen. Poza sferą zawodową nasi uczniowie mogli poznać uroki i ciekawe miejsca landu Badenia-Wirtembergia. Nie obyło się bez zwiedzania Muzeum Mercedesa i Porsche w Stuttgarcie, Muzeum Zeppelina we Friedrichshafen, Konstancji nad Jeziorem Bodeńskim, a w Schwangau w Bawarii zwiedzaliśmy słynny zamek króla Ludwika II, zwanego też Ludwikiem Szalonym - Neuschwanstein. Ważnym punktem programu był też wyjazd do Strasburga we Francji i wizytowanie w Radzie Europy, gdzie otrzymaliśmy dużą porcję niecodziennych informacji dotyczących działalności tej instytucji. Sam Strasburg ze swoją urokliwą dzielnicą Petite France zrobił na nas wszystkich duże wrażenie. Niezapomniane pozostaną również największe wodospady Europy w Schaffhausen w Szwajcarii.
Było zawodowo, intensywnie ale bardzo ciekawie.