Rok szkolny 2022/23 był czasem, w którym nawiązaliśmy współpracę z firmami, które chcą zaangażować się w kształcenie zawodowe naszych uczniów.
W nadchodzącym roku szkolnym (2023/24) nasi uczniowie będą realizować kształcenie zawodowe u pracodawców, którzy zapewnią uczniom na własnym terenie, w rzeczywistych warunkach pracy możliwość zdobycia nie tylko wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim zawodowego doświadczenia.
Firmami tymi są:
TME (Transfer Multisort Elektronik). TME to międzynarodowy dystrybutor komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej. Nasi uczniowie mieli już możliwość poznać, jak firma funkcjonuje, jak ważna jest automatyka i robotyka w działaniu na dzisiejszym rynku pracy.
Hutchinson Polska z ulicy Lodowej. Zakład zajmuje się produkcją uszczelnień karoseryjnych oraz pasków transmisyjnych dla branż AGD i motoryzacyjnej. Obsługa maszyn, kontrola jakości, utrzymanie ruchu, programy magazynowe to tylko wycinek z możliwości, które daje ta potężna firma
W tym roku kolejne firmy włączyły się w działania wspomagające proces kształcenia zawodowego. I tak na Dniach Doradztwa Zawodowego gościliśmy pana Beppe Andreoni z firmy ASTER Polska, który zaprezentował w niezwykle ciekawy, nowatorski sposób proces produkcji książek w oparciu o najnowocześniejsze maszyny introligatorskie. Proces ten i jego nadzorowanie to środowisko pracy przyszłych mechaników, mechatroników czy elektryków.
Kolejna firma, to Knitex, jest to zakład specjalizujący się w produkcji dziewiarskiej, a głównym wyrobem są rajstopy. Nowoczesne maszyny dziewiarskie to proces w pełni zautomatyzowany. Nasi uczniowie wszystkich kierunków będą mogli znaleźć zatrudnienie w zakładzie, więc firma widzi potencjał do współpracy. Zakład produkcyjny Vandemoortele to marka wśród producentów mrożonych wyrobów piekarniczo-cukierniczych. Ich motto „W kuchni, przy stole i w podróży - Dbamy o to byś delektował się wspaniałym smakiem” - każdemu może przypaść do gustu. Jej kierownictwo zauważyło nas na rynku edukacyjnym jako szkołę, którą wyróżnia chęć zaprezentowania uczniom różnorodnych kierunków przyszłej drogi zawodowej. Pracownik utrzymania ruchu ma szerokie pole działania wśród wielu procesów zautomatyzowanych linii produkcyjnych zakładu.
Aflofarm z Pabianic, to potentat na rynku wśród firm farmaceutycznych. I tu możemy pochwalić się, że firma zainteresowała się współpracą z naszą szkołą. W tym roku kierownictwo firmy gościliśmy w szkole na prezentacji, która przerodziła się w swoistą konferencję, na której uczniowie mogli zadawać szczegółowe pytania co do wymagań stawianych przeszłym pracownikom. Możemy pochwalić się tym, że pierwsi nasi absolwenci zatrudnieni są już w Aflofarmie jako pracownicy utrzymania ruchu. I my i firma jesteśmy z tego faktu bardzo zadowoleni.
Gunnebo Industries to międzynarodowy koncern i światowy lider w dziedzinie innowacji, rozwoju, produkcji i sprzedaży wyrobów do transportu ładunków i innych powiązanych zastosowań. Specjalizuje się w produkcji takich elementów jak: zblocza, koła linowe, komponenty do zawiesi łańcuchowych i linowych, szekle i łańcuchy. Dzięki przychylności dyrektora pana Adama Śmiechowskiego uczniowie mieli możliwość poznać jakie elementy mają szczególny wpływ na bezpieczeństwo transportowanych ładunków.