W dniu dzisiejszym (4 stycznia 2023) odbyły się dwa szkolenia zawodowe dla uczniów naszej szkoły. Pierwsze poprowadzone przez pana Dariusza Kwiatkowskiego z Łódzkiego Oddziału Dozoru Technicznego dotyczyło zabezpieczeń stosowanych w urządzeniach dźwigowych. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się urządzeniami odpowiadającymi za bezpieczne użytkowanie dźwigów osobowych i towarowych. Dowiedzieli się jakiego rodzaju uszkodzenia odpowiadają za wypadki i jak należy postępować, aby urządzenie działało na odpowiednim poziomie bezpieczeństwa
W drugiej części zaprezentował się pan Adam Śmiechowski dyrektor firmy Gunnebo Industries. Firma ta to światowy lider w dziedzinie innowacji, rozwoju, produkcji i sprzedaży wyrobów do transportu ładunków i innych powiązanych zastosowań.
Specjalizuje się w produkcji takich elementów jak: zblocza, koła linowe, komponenty do zawiesi łańcuchowych i linowych, szekle i łańcuchy. Gunnebo Industries ma 9 oddziałów handlowych obejmujących wszystkie kontynenty, a także partnerów i dystrybutorów w dalszych 50 krajach, dzięki czemu jej produkty są dostępne bez względu na to gdzie są potrzebne. Jakość produktów i wysoki poziom techniczny zapewniają bezpieczną i wydajną pracę w każdym zastosowaniu i w każdych okolicznościach.
Uczniowie poznali jakich zawiesi należy użyć, jak rozmieścić zawiesia oraz na co należy zwrócić uwagę, aby bezpiecznie transportować ładunki.
Bardzo serdecznie dziękujemy za wiedzę i doświadczenie przekazane na dzisiejszych szkoleniach.