BYLIŚMY NAJSZYBSI w HACKATONIE ROBOTYCZNYM zorganizowanym przez FabLab Łódź

W weekend 22-24 września 2017  dwa zespoły złożone z mechatroników i informatyków naszej szkoły wzięły udział w trzydniowym konkursie drużynowym Robo Inspector Hackathon na projekt i wykonanie robota na bazie Arduino i open hardware. Misją robota było przejechanie zamkniętego tunelu z przeszkodami, nawiązującego do zadań robotów inspekcyjnych z zadaniami mechanicznymi i czasowymi. Liczyły się czas, kreatywność oraz styl wykonania zadań. Robota należało wykonać i oprogramować w ciągu 48 godzin. Praca wrzała dzień i noc. Ale opłaciło się. Jedna z naszych drużyn zajęła pierwsze miejsce i otrzymała dyplom w kategorii „NAJSZYBSZY KRET”. Druga drużyna uzyskała kolejny czas. Trzeba podkreślić, że nasi uczniowie zdążyli przygotować swoje roboty w wyznaczonym czasie i nie potrzebowali przerw technicznych podczas pokonywania toru przeszkód. Udzielili również wywiadu dla TVP3, która nadała krótki reportaż z finału konkursu w dniu 24.09.2017. Można go obejrzeć pod adresem https://lodz.tvp.pl/34122050/24092017-1830 . Zaczyna się po 7 min 11 sekundach.

Wyróznienie: Najszybszy Kret
Warecka Team