14.03

„3.14” tak zapisywane jest w USA przybliżenie liczby PI i dlatego dnia 14 marca obchodzone jest Święto Liczby Pi. I my na Wareckiej tego dnia świętowaliśmy składając hołd Naszej Królowej Nauk.
Uroczystość rozpoczęła się od zmagań pamięciowych. Chętni uczniowie recytowali kolejne cyfry w rozwinięciu liczby PI. Śmiałków nie brakowało! Wygrał uczeń klasy drugiej Adam Abramczyk bezbłędnie podając 37 cyfr rozwinięcia dziesiętnego. Warto jednak wspomnieć, że Adam – uczeń klasy pierwszej – nauczył się aż 200 cyfr! Trema niestety zniwelowała poprawność wypowiedzianych cyfr!
Po zmaganiach pamięciowych odbyła się Wareckoliada czyli klasyczna Familiada w matematycznym wydaniu! Dwie drużyny Trapezy i Kwadraty – w barwach Naszej szkoły – rywalizowały zgodnie z zasadami oryginalnej Familiady. Ankietowanymi byli uczniowie klas trzecich, którzy niestety nie mogli brać udziału w uroczystości. Nie zabrakło również żenującego żartu prowadzącego:
„nauczyciel – Dzieci, pamiętajcie, że połowy są zawsze równe.
A zresztą …Po co ja Wam będę tłumaczył.
rzecież i tak większa połowa nie zrozumie.”
Wygrała drużyna Trapezów, jak i w klasyfikacji czworokątów góruje tak i na naszym szkolnym konkursie. Gratulujemy!
Ostatnim punktem programu było przedstawienie, według hasła „Wszystkie scenki, dialogi są zaczerpnięte z prawdziwych lekcji matematyki na wareckiej” Tym razem to nauczyciele wcielili się w rolę uczniów – naśladując ich zachowanie podczas zajęć z matematyki! Oscarową rolę odegrał Jakub Zduńczyk wcielając się w konsekwentnego nauczyciela z zasadami!
Całej uroczystości przyświecały słowa piosenki
„ Będzie! Będzie zabawa! Będzie się działo!
I znowu dnia będzie mało.
Będzie głośno, będzie radośnie.
Znów z siebie damy razem całą moc!”
Dużo zabawy, śmiechu i matematyka – niemożliwe stało się możliwym - matematyka potrafi być przyjemna!!