To już kolejne udane wejście młodzieży z klas pierwszych technikum ZSP nr20 do Teatru Wielkiego w Łodzi.  Celem wycieczki było zwiedzanie kulis jednej z największych scen operowych świata. Uczniowie mogli zobaczyć jej techniczne możliwości, zajrzeć do malarni, modelatorni, pracowni szewskiej czy pracowni krawieckiej, wspiąć się na najwyższe poziomy teatru, sprawdzić, jak głęboki jest kanał orkiestry, czy też zgubić się w ogromnych magazynach kostiumów. A przy odrobinie szczęścia przez uchylone drzwi zobaczyć balet i podsłuchać artystów podczas próby.

Podziękowania dla dyrekcji Teatru oraz panom przewodnikom za umożliwienie zwiedzania i przekazaną wiedzę -wdzięczni uczniowie ZSP nr 20 w Łodzi.