20 kwietnia 2017 r. grupa najlepszych uczniów z trzeciej klasy technikum elektrycznego wzięła udział w Wojewódzkich Dniach Młodego Elektryka, zorganizowanych na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.  Po zarejestrowaniu i powitaniu uczestników,  Prodziekan ds. studiów niestacjonarnych, doktoranckich i promocji Pan prof. dr hab. inż. Adam Pelikant  zaprezentował kierunki studiów na „Wydziale Elektrycznym” Politechniki Łódzkiej. W programie przewidziano także prezentacje laboratoriów naukowo dydaktycznych. Uczniowie zwiedzili m.in.: Laboratorium Wysokich Napięć, Laboratorium Generacji Rozproszonej oraz Laboratorium Oświetlenia Elektrycznego. Po przerwie kawowej grupa wytypowanych uczniów (reprezentujących naszą szkołę) przystąpiła do konkursu składającego się z dwóch części teoretycznej oraz praktycznej. W konkursie wzięli uczniowie z ośmiu szkół z województwa łódzkiego. Uczniowie naszej szkoły: Szymon Chinalski, Bartosz Słowiński oraz Mateusz Zuchniewicz zajęli 4 miejsce. Nagrody laureatom konkursu wręczył prezes Zarządu Oddziału Łódzkiego SEP, Pan dr inż. Władysław Szymczyk. Serdecznie gratulujemy.