W klimacie złotej, polskiej jesieni klasy pierwsze (ITIN i ITOE), wspierane przez klasy drugie, wyruszyły na wycieczkę integracyjną po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W dniach 18-19 października uczniowie, pod opieką p. Grażyny Woźniak, p. Aleksandry Buzar i p. Doroty Lewińskiej, podziwiali zabytki i krajobrazy niezwykłej krainy geograficznej.
Było romantycznie - na zamku w Ogrodzieńcu i w Ojcowie, było przejmująco - w Grocie Łokietka, było zabawnie - w Pieskowej Skale i na zamku w Olsztynie, było ekscytująco - pod Maczugą Herkulesa, ale przede wszystkim było wesoło i ciekawie.
Wycieczka po Jurze dostarczyła wielu wrażeń historyczno-krajoznawczych, ale była także doskonałą okazją do integracji szkolnej.