25 lutego 2015 r. uczniowie trzeciej klasy technikum elektrycznego, w ramach podpisanej współpracy ZSP 20 z Wydziałem Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej. Celem wycieczki było prezentacja osiągnięć naukowych, promocja nauki a także zachęcenie młodzieży do zdobywania wiedzy. Podczas wizyty na Uczelni uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in.: Laboratorium Technik Wysokich Napięć, Laboratorium Oświetlenia Elektrycznego, Laboratorium Generacji Rozproszonej oraz Laboratorium Elektroenergetyki.

Największym zainteresowaniem uczniów cieszyło się Laboratorium Technik Wysokich napięć, w którym zaprezentowano generację udarów piorunowych.