W dniach 22-23.02.2017 grupa 24 uczniów ZSP 20 w Łodzi miała okazję uczestniczyć w specjalnie przygotowanym szkoleniu w siedzibie firmy. Inżynierowie z GALMETU prowadzili prelekcje z produktów wytwarzanych w fabryce. Wieloletnie doświadczenie właścicieli firmy Pana Stanisława i Roberta Galara, doskonała grupa inżynierów konstruktorów oraz zaangażowanie wszystkich zatrudnionych pracowników sprawia, że wyroby firmy zdobywają liczne nagrody na targach branżowych w kraju i zagranicą.

Hasło zawarte w logo Galmetu – tworzymy rzeczy mądre odzwierciedla wizję, która towarzyszy powstałym tam wyrobom.
Dzięki pobycie w firmie uczniowie zapoznali się z tajnikami konstrukcyjnymi takich urządzeń jak:

• Ekologiczne kotły grzewcze 5 klasy
  • Pompy ciepła
  • Zestawy solarne
  • Wymienniki ciepła

Mieli możliwość poznać ultra nowoczesne rozwiązania hybrydowe stosowane w instalacjach domowych czy przemysłowych.
Niezwykle cennym doświadczeniem było prześledzenie całego procesu produkcyjnego, który odbywa się w super nowoczesnych halach o łącznej powierzchni ponad 4 hektarów. Można było wziąć do ręki harfę solarną wykonaną z aluminium czy miedzi i zobaczyć, z jaką precyzją i w jakiej technologii jest wykonana. Zobaczyliśmy pracę automatu do zgrzewania ultradźwiękowego wykonującego połączenia harfy solarnej z absorberem. Mieliśmy okazję przyjrzeć się przekrojom profilu aluminiowego, który stanowi ramę zestawu solarnego. Dowiedzieliśmy się jak ważny jest jego kształt i sposób zamontowania pozostałych elementów zestawu. Można było przyjrzeć się jak powstają różne pompy ciepła i jaka jest różnica między nimi.
Warto wspomnieć, że szkolenie, nocleg i wyżywienie zapewnione uczestnikom wyjazdu zasponsorowane było przez Galmet- DZIĘKUJEMY
Następnego dnia udaliśmy się w drogę powrotną do domu. Korzystając z okazji, że droga z Głubczyc do Łodzi wiedzie przez Częstochowę zatrzymaliśmy się na Jasnej Górze w klasztorze Paulinów. To miejsce jest niezwykle ważne dla katolików. Stanowi najważniejsze miejsce kultu maryjnego w Polsce.
Odegrało również ważną rolę w historii Polski. Można tu zobaczyć wiele bardzo cennych zabytków kultury polskiej. Po zwiedzeniu klasztoru, pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do domu.