W dniach 28-29.01.2019 grupa uczniów naszej szkoły udała się do Głubczyc, niewielkiego miasteczka położonego w województwie opolskim, niedaleko granicy z Czechami, w którym mieści się siedziba firmy GALMET, która od lat jest patronem naszej szkoły.
 Mottem promocyjnym GALMETU jest hasło - "Tworzymy rzeczy mądre" – i właśnie działanie mądrych rzeczy mieliśmy okazję poznać. Tematyka szkolenia była bardzo szeroka - począwszy od pomp ciepła, zestawów solarnych, ekologicznych kotłów 5 klasy, ogrzewaczy wody, hybrydowych systemów grzewczych aż do nowoczesnych rozwiązań stosowanych w instalacjach domowych i przemysłowych. Cykl profesjonalnie przygotowanych wykładów, w  których inżynierowie GALMETU dzielili się swoją ogromną wiedzą z zakresu projektowania, montażu, obsługi i serwisowania swoich urządzeń, przeplatany był zwiedzaniem hal produkcyjnych poszczególnych oddziałów i stanowił niezwykle cenne doświadczenie i uzupełnienie wiedzy zdobytej w murach szkoły.

Należy zaznaczyć, że Firma zadbała o nas pod każdym względem. W czasie wolnym, w miejscu naszego zakwaterowania mogliśmy skorzystać z hali sportowej i rozegrać mini turniej w halową piłkę nożną.

Składamy OGROMNE PODZIĘKOWANIA za opiekę i przekazaną wiedzę.

Galmet tworzy mądre rzeczy!!!