24 stycznia 2019 r. uczniowie z klas 3Toe, 3Tmt; 3Tum uczestniczyli w szkoleniu firmy ERBUD " Na czym polega praca".
Przedstawiciel firmy na wstępie zapoznał uczniów z zakresem i obszarem działania firmy ze szczególnym uwypukleniem jej oddziału w Łodzi.
Podkreślił, że poza zapleczem remontowym głównym miejscem działania firmy jest elektrociepłownia  ECIII.
Firma wykonuje tam latem remonty a zimą usuwa usterki.
Zapoznał uczniów ze szczegółowymi procedurami bezpieczeństwa pracy z omówieniem zakresu działania inżyniera ruchu, dopuszczającego i inspektora nadzoru.
Omówił miejsca pracy firmy w elektrociepłowni  ECIII : jak system doprowadzenia paliwa, kotłownia, maszynownia (turbina) , urządzenia elektryczne, uzdatnianie wody, odpopielanie.
Poświęcił też czas na omówienie roli biomasy w elektrociepłowni.
Na zakończenie przybliżył uczniom urządzenia do przygotowania wody, odgazowania, spawania oraz pompy i turbiny.