W ostatnim tygodniu przed majówką mieliśmy w szkole wyjątkowego gościa. Odwiedziła nas sędzia, pani Anna Maria Wesołowska, która od 1982 roku orzekała m.in. w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Znana jest przede wszystkim z programu telewizyjnego, w którym przez 5 lat emisji wydała 634 wyroki. Podczas spotkania pani sędzia zaprezentowała kilka przypadków młodych ludzi, mających kolizje z prawem. W ten sposób chciała przestrzec młodzież naszej szkoły przed podejmowaniem nieprzemyślanych działań i pokazać, czym skutkują błędne decyzje, które mogą zaważyć na całym, przyszłym życiu.
Wszyscy słuchali w skupieniu, a potem zadawali pytania. Pani sędzia ma świetny kontakt z młodzieżą, z chęcią udzielała odpowiedzi i pozowała do pamiątkowych zdjęć.