W dniu 15 października 2021r. w Zespole Szkól Edukacji Technicznej odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wojsk Obrony Terytorialnej. Przedstawiciele 9 Łódzkiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej reprezentowani przez kpr. Magdalenę Stasiak, st. szer. Michała Witmana oraz szer. Macieja Daniłowicza zapoznali uczniów z zadaniami i zasadami funkcjonowania tzw. „Terytorialsów „ – nowego rodzaju służby czynnej zachęcając młodzież pełnoletnią do podjęcia współpracy oraz z atrakcyjnymi warunkami wynagrodzenia i możliwością pracy bez rezygnacji z dotychczasowego życia edukacyjnego i w dalszej kolejności zawodowego.

W WOT kluczem jest terytorialność, gotowość do obrony i wspierania ludności. Służba w WOT nie wiąże się z wyjazdami i rozłąką, to przynależność do regionu, w którym każdy funkcjonuje na co dzień. Poprzez zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa swojej Małej Ojczyzny, każdy żołnierz OT wnosi wkład w kształtowanie bezpiecznej przyszłości całego kraju. Informacje przekazywane przez żołnierzy oprawione prezentacją multimedialną wzbudziły zainteresowanie wśród uczniów. Najciekawszym elementem spotkania były bezpośrednie rozmowy oraz kontakt z bronią, sprzętem i ekwipunkiem wojskowym. Na zakończenie żołnierze przeprowadzili ćwiczenia musztry, które były miłym zakończeniem spotkania.