W środę 16 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie online z przedstawicielką szkoły technicznej w Hamburgu. W ramach programu Goethe Institut Deutsch = Erfolg im Beruf  (niemiecki - sukces w zawodzie) spotkanie na platformie Zoom zorganizowała pani Iwona Kuczkowska, koordynator programów edukacyjnych w Goethe Institut. Uczestnikami byli pani Anna Brandtner z Berufliche Schule Itech w Hamburgu oraz pan Damian Sobiński i pani Izabela Czyżewska z ZSET. Rozmowy prowadzone były w języku niemieckim i angielskim. Szkoła z Hamburga ma już doświadczenie w projektach międzynarodowych m.in. z Tajwanem i USA.  Wstępne ustalenia dotyczyły formy współpracy, liczby i wieku uczestników, poziomu znajomości języka niemieckiego naszych uczniów itp. To kolejna szansa dla młodzieży, by rozwinąć swoje kompetencje językowe i zawodowe. Uczestnicy na pewno na tym skorzystają.