Od kwietnia grupka młodzieży z naszej szkoły (przedstawiciele klas 1, 2 i 3) uczestniczy w projekcie eTwinning Meine Schule in der Coronazeit. Partnerami są rówieśnicy z Giresun w Turcji i z miejscowości Michalovce w Słowacji. Zarejestrowana jest też szkoła z Finladnii, ale z niewiadomych bliżej przyczyn partnerzy nie podjęli dalszej aktywności.  Nasi uczniowie spotkali się już dwukrotnie online z młodzieżą z Giresun nad Morzem Czarnym i ze Słowakami. O czym rozmawiali? Okazuje się, że wiele osób ma podobne zainteresowania, gra w te same gry komputerowe, czyta podobne książki, niektórzy rysują albo grają na jakimś instrumencie. Wśród młodzieży z Turcji jest też dwoje szachistów. Udział w projekcie stwarza młodzieży okazję wypowiedzenia się w języku niemieckim na temat wielomiesięcznej nauki online i życia w czasach pandemii. Gdy brakło słówek niemieckich, młodzież wspomagała się językiem angielskim. Najważniejsze, że była komunikacja.