Popłynął prąd!

Niezmiernie miło nam poinformować, że w naszej szkole powstała elektrownia wykorzystująca odnawialne źródła energii - słońce i wiatr. Elektrownia powstała dzięki podpisanej umowie i na koszt naszego patrona Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Łódzki.

Wykonawcą robót była firma P.U.H. Elektro-Instal Angopol, która jest specjalistą w wykonywaniu projektów i montażu branży energetycznej. Podstawą jej działalności są projekty budowlane infrastruktury technicznej obiektów przemysłowych, linii oraz stacji energetycznych. Uczniowie kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej już teraz mają możliwość poznawania tajników uzyskania energii w oparciu o słońce i wiatr.
Nasza elektrownia ma ponad 5kW mocy. Pracuje ona w oparciu o 16 modułów fotowoltaicznych w połączeniu z wiatrakiem. Słońce daje moc ponad 4 kW, a wiatrak około 1 kW. Produkowany prąd dzięki zastosowaniu specjalnego licznika dwukierunkowego wysyłany jest do ogólnopolskiej sieci energetycznej.

Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu Elektryków Polskich Oddział Łódzki za tak cenną inicjatywę w wyposażeniu naszej szkoły w nowoczesne rozwiązania, których nie posiada żadna inna szkoła.