24.04

 

 

Kochani!!

Zakończenie roku dla klas czwartych, to zawsze duże święto: byliśmy razem przez cztery lata, wspólnie z nami – nauczycielami uczestniczyliście w szkolnych uroczystościach, dniach otwartych, targach, szkoleniach; razem z nami realizowaliście wiele pięknych i cennych przedsięwzięć. Wspólnie przeżywaliśmy dobre i trudne chwile. I właśnie teraz, kiedy powinniśmy cieszyć się z Wami z zakończenia roku, kiedy powinniśmy, my nauczyciele, patrzeć z dumą, jak odchodzą od nas mądrzy, piękni, młodzi ludzie – musimy pisać do Was nasze pożegnanie – tak, z daleka… Wierzę w to, że przez te cztery lata czuliście nasze wsparcie, że pokazaliśmy Wam, że warto być mądrym, uczciwym i pracowitym. Wierzę, że „Warecka” zawsze będzie dla Was ciepłym i dobrym wspomnieniem.
Realizujcie swoje marzenia i plany, bądźcie szczęśliwymi i dobrymi ludźmi. Gratuluję tym, którzy osiągnęli najwyższe wyniki! I pamiętajcie – zostawiliście na Wareckiej” swoją,  bardzo pozytywną cząstkę !!!!

Wszystkiego dobrego 

Dorota Stefaniak

 

Drodzy Absolwenci.

Dziś kończy się kolejny etap na Waszej drodze życia. Cieszę się, że tylu uczniów osiągnęło założony wcześniej cel i uzyskało świadectwo ukończenia szkoły średniej. Gratuluję.
Przed Wami matura, kiedy wszyscy zadają sobie to pytanie. Koniecznie powinniście uzbroić się w cierpliwość, chociaż wiem, że w obecnej sytuacji jest to bardzo trudne.
Wierzę jednak, że jesteście silni, a przeciwności, które stanęły na Waszej drodze, pokonacie. 
Życzę Wam z całego serca pomyślności w życiu, sukcesów w dalszej drodze edukacyjnej i zawodowej.
Bądźcie szczęśliwymi ludźmi.
Odwiedzajcie nas jak tylko będzie to możliwe.

Wspominajcie miło chwile spędzone w murach naszej szkoły.

Leszek Brych 

 

 

Nasi Drodzy Maturzyści,
niech Wam się każde marzenie ziści:
o dobrych studiach, wielkiej gotówce,
pracy w zawodzie lub drugiej połówce.
Życzymy również, tylko łatwych wyborów,
prawdziwych przyjaciół, mało w życiu sporów,
niewielu problemów, zawsze wesołej miny,
gdy jednak nie będzie się układać - wsparcia rodziny.
Tego wszystkiego szczerze Wam życzymy
i jesteśmy pewni, że jeszcze o Was usłyszymy.
Więc żyjcie odważnie poznając świat,
ale nie zapomnijcie Naszych wspólnie spędzonych lat! 

Dorota Lewińska

 

I nadszedł ten dzień….
Dzieciaki Moje Kochane,

piszę do Was ten list, ponieważ chcę Wam przekazać kilka moich przemyśleń, kilka słów, kilka przeprosin i kilka podziękowań, piszę tu, bo nie mogę inaczej. Żałuję, że nie mogę tego zrobić osobiście.
Chcę Wam podziękować za te cztery lata, za ten czas dobrych chwil w Naszym gronie, za te wszystkie spotkania klasowe, za te rozmowy, za te Wasze pomysły – i te dobre i te bardziej wymyślne i skomplikowane.
Chcę Was przeprosić, że nie mogę teraz z Wami być, że nie zawsze mogliście na mnie polegać, że nie zawsze stałem po Waszej stronie, za wszystko, co według Was było złe, nie dobre, nie czułe, zimne….

Fajnie że jesteście! Zaczynaliśmy razem, od zera w nowej szkole, byłem najmłodszym wychowawcą, najmłodszym stażem nauczycielem i ogólnie Nowym. Szalenie się bałem tej nowej roli, roli wychowawcy, pedagoga, opiekuna i nauczyciela. Mimo to dostałem „to coś” – opiekę, otrzymałem Was! I wiecie co? To było to! Teraz zupełnie inaczej na to patrzę. Jesteście dla mnie ważni! Razem przechodziliśmy przez te dobre i przez te gorsze chwile. Uwierzcie, Wy też byliście dla mnie wsparciem! Jest mi smutno. Czuję się tak, bo wiem, że już za chwilę się rozstaniemy, że za chwilę pójdziecie w swoją stronę, że za moment z większością pewnie nie zobaczę się już nigdy… A tyle jeszcze mogliśmy razem przeżyć, nadrobić te kilkuletnie zaległości. Żałuję, że nie udało nam się pojechać na „zieloną szkołę”. Żałuję, że nie wychodziliśmy częściej. Mimo wszystko cieszę się, że te skromne wyjścia były po prostu boskie, nieziemskie. Pamiętacie nasze pierwsze wyjście integracyjne? Ja pamiętam – kręgle w Manufakturze. Teraz patrzę na zdjęcie, fajnym zespołem jesteśmy.

Życzę Wam wszystkiego dobrego, wszystkiego do czego dążycie, abyście to osiągnęli. Jesteście już dorośli, dojrzali. Sami decydujecie, za chwilę pójdziecie swoją ścieżką, założycie rodziny. Osiągniecie szczęście…

Dziękuję, przepraszam i żałuję…

Damian Mikołajczyk
Wasz wychowawca

 

Drodzy uczniowie ,
Najbardziej potężnym i użytecznym narzędziem, jakie człowiek może zyskać w swoim życiu jest wiedza, ponieważ za wiedzą podąża mądrość i głębsze zrozumienie siebie, innych oraz świata.
 A świat szczególnie dzisiaj potrzebuje ludzi wyjątkowych- nie tylko wykształconych, lecz także wrażliwych na drugiego człowieka. Ludzi, którzy potrafią dzięki zdobytej wiedzy zastępować argument siły - siłą argumentu.
Nie raz usłyszycie , że Wy – Młodzi - jesteście  zbuntowani, trochę naiwni, pełni marzeń i oczekiwań, wiele rzeczy Wam się nie podoba… A to jest właśnie młodość-nieodmiennie czas uczenia się i poznawania nowego, popełniania błędów i niezłomnej wiary, że będzie lepiej.
Starożytni mawiali: 'następny dzień jest uczniem poprzedniego', co oznacza, że takim będzie dzień jutrzejszy, jakimi myślami, słowami i czynami wypełnisz swoje „dzisiaj”. Życzę Wam, aby Wasze kolejne dni po skończeniu nauki w naszej szkole, były czasem, który przyniesie  w Waszym dorosłym życiu „dobre owoce”, abyście nieustannie uczyli się, rozwijali i kształtowali swoje ”ja”.
I choć pewnie jeszcze nieraz usłyszycie słowa znanej Wam  piosenki: „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”, to nie zapominajcie także o tym, że: „w życiu piękne są tylko chwile”, a te cztery  lata spędzone w  szkole są właśnie taką chwilą... 

Maja Turała

 

 

Kochani  Maturzyści ,

Nikt z Nas nie przewidział takiego scenariusza  zakończenia Waszej  nauki w szkole.
Pomimo przeciwności losu -  nie mogę zrobić tego osobiście- życzę Wam dużo siły w walce i dążeniu do  celów, a zdrowie niech Wam sprzyja. A gdy przyjdzie normalność wspominajcie Nas ciepło, chociaż bywało różnie. Gratuluję  wszystkim, którym „udało się” ukończyć  szkołę z lepszym lub słabszym wynikiem .  Teraz przed Wami rozpoczyna się prawdziwe dorosłe życie. Korzystajcie z niego jak najlepiej, żebyście nie żałowali  mijających chwil.
Powodzenia na maturze.

 Grażyna  Woźniak

 

Moi Kochani Absolwenci IV klas

Gdyby nie ten wirus to w piątek wielu z was indywidualnie składał bym gratulacje i życzenia powodzenia w dalszym waszym życiu. W tej sytuacji postanowiłem do was chociaż napisać.
Uczyłem tylko jedną klasę z was czyli mechatroników i jestem z tą klasą przez to bardziej związany. Bardzo was wszystkich lubię. Ale z uczniami pozostałych klas dzięki praktykom majowym i stażom unijnym też miałem bardzo bliski kontakt. Z niektórymi taki , który na zawsze pozostanie w moim sercu. Ja kończę pracę, wy szkołę to idziemy wspólnie w nową nieznaną przyszłość. Jestem bardzo dumny z dziesiątki najlepszych was w nauce. Pozostaję w nadziei, że kiedyś gdzieś wzajemnie się sobie pokłonimy.
Wasz oddany wam nauczyciel i opiekun praktyk i staży

Włodzimierz Kmiecik

 

Drodzy maturzyści,

życzę Wam , takich wyników na maturze, żeby Pani Dyrektor i Pan Dyrektor , Pan Kierownik, wychowawcy, nauczyciele, Wasi bliscy byli z nich dumni. 
Zaczynacie podążać nową ścieżką , ścieżką waszego dorosłego życia. Życia, które czasem jest ciekawe, szczęśliwe, ale bywa również trudne i wymaga podejmowania ważnych decyzji.
Życzę wam, aby to przejście w dorosłe życie było dla was pozytywnym doświadczeniem, żeby wszystkie wasze plany i marzenia zrealizowały się i żeby to był dobry czas.
Pamiętajcie jednak, aby w dążeniu do celu nie zatracić poczucia własnej wartości, aby mieć na uwadze dobro innych ludzi , aby czasem w zabieganiu przystanąć na chwilę i rozejrzeć się dookoła siebie……
Bądźcie radośni i cieszcie się małym rzeczami. Ktoś mądry powiedział: ,,Zbieraj okruszyny szczęścia, a one dadzą ci chleb zadowolenia”.

Monika Kasprzak