Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu oraz Wydział Mechaniczno-Energetyczny Politechniki Wrocławskiej są organizatorami I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Konkurs skierowany jest do uczniów technikum – w szczególności uczących się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
Patronat honorowy nad Konkursem objął Starosta Sieradzki oraz wystąpiliśmy o patronat Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Energii. Laureaci Konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody.

Celem konkursu jest rozszerzanie wiedzy uczniów z zakresu energetyki odnawialnej, propagowanie ochrony środowiska oraz przedstawienie sposobów zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i ciepła.

Konkurs przeprowadzony jest w dwóch etapach:

etap I – szkolny, będzie polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań. Eliminacje szkolne przeprowadzać będzie Szkolny Komitet Konkursowy, a do etapu II przejdą
uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca.

etap II – centralny, będzie polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 60 pytań. Testy będą układane przez pracowników Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki
Wrocławskiej

W dniu dzisiejszym przeprowadzony został w naszej szkole I etap tego konkursu. Przystąpiło 13 uczniów z klasy 2 Toe i 3 Toe
Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Maciej Woźniak z klasy 3Toe i Kamil Woźniczka z klasy 2Toe.

Życzymy powodzenia w drugim etapie!!!