Elektrycy poznają tajniki oświetlenia na Politechnice Łódzkiej

30 marca 2017 r. po raz kolejny grupa najlepszych uczniów z technikum elektrycznego wzięła udział w zajęciach dydaktycznych zorganizowanych na Politechnice Łódzkiej. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji laboratorium oświetlenia elektrycznego. Uczniowie dowiedzieli się co to jest światło i jak można je zmierzyć. Podczas pokazu przekonali się na własne oczy jak duży wpływ na postrzeganie barw ma rodzaj zastosowanej lampy. Następnie pod nadzorem nauczyciela akademickiego uczniowie samodzielnie połączyli układy elektryczne różnych źródeł światła, zwracając uwagę na odpowiedni dobór elementów gwarantujących prawidłową pracę lampy.

W drugiej części spotkania uczestnicy spotkania mieli okazję z bliska przyjrzeć się aparaturze, umożliwiającej ocenę stopnia ochrony (kod IP) zapewnianej przez obudowy urządzeń elektrycznych przed wnikaniem obcych ciał stałych oraz wody.