W dniu 14 października odbyło się ślubowanie klas I. W trakcie  krótkiej zabawy młodzież klas pierwszych wykonywała zadania przygotowane przez starszych kolegów; wcześniej delegacje klas ślubowały na sztandar szkoły. Pani Dyrektor życzyła "pierwszakom", aby czas spędzony w szkole był okresem ich twórczej pracy, ale przede wszystkim, aby nie był to dla nich czas stracony.
Dzień Edukacji Narodowej to także dzień, w którym nagrodzeni zostają najbardziej wyróżniający się nauczyciele.
W tym roku nauczyciel ZSP 20 pan Włodzimierz Drewnowski otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi!!!
Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali: Grażyna Woźniak, Leszek Brych, Edyta Zamojska, Aleksandra Buzar, Anna Kwiatkowska, Damian Mikołajczyk, Jacek Jurek, Robert Pytko, Robert Klarecki, Michał Mamełka.
Nagrody otrzymali także pracownicy administracji i obsługi.
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!!!