22.05

W dniu 22 maja odbyły się w naszej szkole dni doradztwa zawodowego. Była to już ostatnia impreza z tego cyklu organizowana w Łodzi, promująca wśród łódzkich gimnazjalistów kształcenie zawodowe. W obecności Pana Prezydenta Tomasza Treli zostały podpisane patronaty z firmami: 3energy, Erbud Industry i Thermex. Swoją ofertę zaprezentowały łódzkie szkoły ponadgimnazjalne. Odbyła się także krótka debata, w której brali udział uczniowie ZSP 20, Zespołu Szkół Rzemiosła i Zespołu Szkół Turystyczno - Hotelarskich. Debata zatytułowana była: "Twoje nowe kwalifikacje - przyszły sukces na rynku pracy". Tak zatytułowany jest nowy, unijny projekt, który realizować będziemy w naszej szkole od września tego roku. Uczniowie w trakcie debaty mówili o swoich nowych kwalifikacjach i umiejętnościach, które zdobyli do tej pory dzięki udziałowi w projektach.
Uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować Panu Prezydentowi swoje prace modelowo - konstrukcyjne, które dwukrotnie zdobywały I miejsce w wojewódzkim konkursie "Na najlepszą pracę modelowo - konstrukcyjną". Pan Prezydent miał także okazję zobaczyć nowoczesne pracownie wyposażone w sprzęt pozyskany dzięki realizacji projektów unijnych i dobrej współpracy z naszymi pracodawcami.
Na ciekawych zajęciach zorganizowanych przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, gimnazjaliści z ośmiu łódzkich gimnazjów i ze Zgierza spędzili cały dzień