22.04

W piątek 22.04. odbyły się w naszej szkole Dni Doradztwa Zawodowego, Mini targi edukacyjne dla gimnazjalistów. W spotkaniu uczestniczył I Wiceprezydent Miasta Pan Tomasz Trela, który wręczył naszym uczniom 7 mechanikom z czwartej klasy technikum) książeczki uprawniające ich do spawania metodą TIG, a także uczniom klas III książeczki SEP - u. W spotkaniu z młodzieżą uczestniczyli także: Dorota Gryta - z - ca dyrektora Wydziału Edukacji, Krzysztof Barański - z - ca dyrektora PUP, Małgorzata Sienna - kierownik Ośrodka Doradztwa zawodowego ŁCDNiKP, Piotr Skwarka - prezes Wojewódzkiego Uniwersytetu Robotniczego i pracodawcy współpracujący z ZSP 20: Piotr Nycz - prezes Wifamy - Prexer, Jarosław Ograczyk - dyrektor ds. handlowych firmy Galmet, Zbigniew Umański - dyrektor ds. handlowych firmy F&F, Mariusz Szokalski - właśćciel firmy "Szokalscy"
Pan Prezydent podpisał także porozumienie pomiędzy ZSP 20 a firmą F&F. Porozumienie to zakłada nieodpłatne wykonywanie przez uczniów ZSP 20 w Łodzi w ramach zajęć w kształceniu zawodowym układów lutowanych wykorzystywanych do produkcji aparatury modułowej firmy F&F w roku szkolnym 2016/17
Firma F&F produkuje urządzenia do automatyki domowej i przemysłowej, które mają zastosowanie w tzw. systemach inteligentnych.
Firma od ponad roku jest naszym patronem, funduje nagrody dla najlepszych elektryków, organizuje szkolenia dla uczniów i nauczycieli, przekazuje materiały do ćwiczeń, przyjmuje uczniów na praktyki.
Później uczniowie gimnazjów mogli poznać ofertę edukacyjną naszej szkoły w trakcie zajęć warsztatowych prowadzonych przez nauczycieli. Zajęcia cieszyły się ogromną popularnością.
Od godz. 14.00 w trakcie "Dni otwartych" gościliśmy gimnazjalistów zainteresowanych dalszą nauką w ZSP 20 - a było ich naprawdę dużo!!! Na ostatnie już dni otwarte zapraszamy 31 maja w godz. 14.00 - 17.00"

RELACJA PRASOWA