10 marca 2016 r w Muzeum Miasta Łodzi odbyła się Gala Finałowa Konkursu „Pracodawca Kreujący i Wspierający Edukację 2015”.

Organizatorem Konkursu jest Prezydent Miasta Łodzi we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Jest to czwarta edycja stanowiąca kontynuację działań związanych z wyróżnieniem pracodawców wspierających szkoły prowadzone przez Miasto Łódź.

Celem Konkursu, którego uroczyste rozstrzygnięcie ma miejsce każdego roku podczas Gali Finałowej jest wyróżnienie pracodawców uczestniczących w kreowaniu procesów kształcenia w szkołach, promowanie ich współpracy ze szkołami oraz inspirowanie do uczestnictwa w tworzeniu pozytywnego wizerunku współczesnej szkoły i podnoszenia jej prestiżu.

Do czwartej edycji Konkursu zostali zgłoszeni pracodawcy, którzy współpracują w różnych formach organizacyjnych z łódzkimi szkołami. Prezentacja działań pracodawców w ramach Konkursu dotyczyła współpracy w zakresie doposażenia bazy techniczno-dydaktycznej, doradztwa zawodowego dla uczniów, doskonalenia umiejętności uczniów i doskonalenia umiejętności zawodowych nauczycieli. Prezentowana była również aktywność pracodawców w zakresie organizacji konkursów, zawodów, olimpiad czy egzaminów oraz wsparcia szkół w prowadzeniu projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Niezmiernie miło nam poinformować, że kolejny raz wśród wyróżnionych znalazły się firmy, które od lat współpracują z naszą szkołą. Dyplomy odebrali Pan Dyrektor Sławomir Ociepa z firmy GALMET i Pan Zbigniew Umański Kierownik w firmie F&F Filipowski Pabianice.