W dniu 18.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Łódzkiego Października Legionowego - "Od Legionów do Niepodległości - w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości". Uroczystość rozpoczęła msza św. dziękczynna za odzyskanie niepodległości pod przewodnictwem JE ks. biskupa Adama Lepy. Kolejnym etapem obchodów był występ uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Łodzi, poprzedzony krótkim wystąpieniem dr T. Z. Bogalecki  na temat "Od Legionów do Niepodległości ". Następnie przemaszerowaliśmy  ulicami Łodzi do Parku im. Legionów , gdzie pod Pomnikiem Legionisty odbył się apel i złożono kwiaty.  Naszym legionistom przypadła szczególna rola, ponieważ pełnili oni wartę honorową.