Biegi z cyklu parkrun to ogólnoświatowa inicjatywa tworzona przez nas – biegaczy i fascynatów takich imprez sportowych. Co tydzień spotykamy się, żeby wspólnie pokonać dystans 5 km. Biegi są zawsze bezpłatne, odbywają się zawsze w soboty o godzinie 9 rano i zawsze mają pomiar czasu. Wyniki trafiają wprost do skrzynek e-mailowych biegaczy i są zawsze dostępne na stronie internetowej. W celu wzięcia udziału w biegu wystarczy tylko jednokrotna rejestracja i już można pokonywać trasę parkrun w dowolnym miejscu na świecie. 
Bieganie jest najprostszą, najbardziej pierwotną dla człowieka aktywnością fizyczną. Kiedy uczysz się chodzić, automatycznie uczysz się też biegać. Proste.

 

Dystans i trasa biegu

5km trasa biegu w całości umiejscowiona jest w Parku Poniatowskiego w Łodzi. Są to dwa okrążenia wokół parku ze startem i metą położonymi w centralnej części w pobliżu wejścia do parku od ul. Inżynierskiej. Po starcie trasa biegnie w kierunku cmentarza wojskowego i przebiega przez alejki w jego obrębie. Następnie trasa wiedzie w prawo po zewnętrznej, głównej ścieżce parku aż do miejsca spotkania. Drugie okrążenie odbywa się po tej samej trasie.

 

 

 

 

 

 

Stara trasa biegu

Trasa biegu przebiega przez Park im. Józefa Piłsudskiego (Park na Zdrowiu), ulica Konstantynowska przy wejściu do ZOO , Łódź, a jej długość to 5km. W zdecydowanej większości nawierzchnia trasy to asfalt.

  

 

Zawodnicy klubu Warecka College Parkrun Łódź

 

 

Wings For Life - sylwetka absolwenta

Tomasz Osmulski zaczynał karierę biegową w Łódzkim Klubie Sportowym. – W podstawówce wuefista wysłał go na zawody w bieganiu, wygrał ze starszymi kolegami i się zaczęło.
Zdobywał medale mistrzostw Polski (na dystansach 1500 m i w przełajach). Teraz trenuje w Rudzkim Klubie Sportowym Łódź. Nie sposób wymienić biegów, które wygrał wspominając choćby ostatni czyli Wings For Life edycja Polska. Wings for Life to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych na świecie. Jednego dnia startują w niej biegacze z całego świata. Wszędzie idea jest taka sama. Opłata startowa (w Polsce wynosi 120 zł) w całości trafia na rozwój badań nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym. W Polsce impreza od kilku lat odbywa się w Poznaniu.
Tomasz Osmulski. I tu niespodzianka były absolwent naszej szkoły :) biega również w barwach naszego parkrunowego klubu 'Warecka College" Tak!!! Udało namówić się Tomka na udział w Parkrunie jako uczestnika naszego klubu. Będzie okazja aby osobiście pogratulować mistrzowi Polski i rekordziście trasy Parkrun Łódź, który to rekord dzierży już lat kilka. Łodzianin jest jednym z najlepszych biegaczy w regionie, który z powodzeniem startuje w biegach ulicznych na dystansie 5 i 10 kilometrów oraz w półmaratonach.
Zatem jeśli nic Tomkowi nie wypadnie to pojawi się w najbliższą sobotę na naszej stałej trasie i jak prywatnie zapowiedział bieg potraktuje rozgrzewkowo ;) Liczymy na Waszą obecność.