W ramach aktywnego celebrowania stulecia niepodległości Polski serdecznie zachęcamy młodzież szkolną do samodzielnego odkrywania kart historii, nie tylko przez pryzmat wielkiej polityki, w której główne role odgrywali mężczyźni, ale przede wszystkim poprzez zrozumienie siły i roli bohaterek drugiego planu - kobiet.
Odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku splata się przecież ściśle z przyznaniem praw wyborczych kobietom oraz stopniowym, czynnym włączaniem się ich w struktury państwa, często w formie pośredniej, bo przecież opoką wielu silnych i wybitnych mężczyzn były kobiety - matki, żony, siostry, ukochane. Chcemy, by udział w naszym przedsięwzięciu stał się katalizatorem rozmów i refleksji i wyobrażeń na temat roli kobiet w budowaniu niepodległej Polski oraz ich wpływu na dzisiejszy kształt państwa.
A zatem męska szkoła zachęca do udziału w konkursie o kobietach,  szczegóły w regulaminie.

 

FINALIŚCI KONKURSU

„STULECIE POLEK – KOBIECA ODSŁONA HISTORII 1918-2018"

 

Maksymilian Minkowski ze Szkoły Podstawowej im. Króla Stefana Batorego

w Szczawinie

 

Kamila Podlecka z Zespołu Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi

 

Kinga Borowska z Zespołu Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi

 

Zofia Galczak z XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

w Łodzi

 

Zofia Wrodycka z Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim

 

Maria Głowacka z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Koluszkach

 

Wiktoria Marszałek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza

w Koluszkach

 

Dominika Długosz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza

w Koluszkach

 

Patrycja Smolarek  z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza

w Koluszkach

 

Patrycja Kapuściak z Zespołu Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi

 

Anna Trybuchowska ze Szkoły Podstawowej nr 184 w Łodzi 

 

Marcel Lenc ze Szkoły Podstawowej nr 205 im. św. Jadwigi Królowej Polski w Łodzi

 

Jakub Krawczyk ze Szkoły Podstawowej nr 41 im. Króla Władysława Jagiełły w Łodzi

 

Aleksandra Środa z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi

 

Karolina Małolepszy z XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Łodzi

 

Aleksandra Śliwińska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łodzi

 

Helena Swinarska ze Szkoły Podstawowej nr 205 im. św. Jadwigi Królowej Polski

w Łodzi

 

Małgorzata Gromczyk z XXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Łodzi

 

Karolina Zalewska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza

w Koluszkach

 

Marta Biskup z Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim

 

Laura Bujnowicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstantynowie Łódzkim

 

Nikola Maciejewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstantynowie Łódzkim

 

Kacper Groń z Gimnazjum nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim

 

Amelia Sobańska ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Łodzi

 

Milena Zawiśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Łodzi

 

Martyna Kozłowska ze Szkoły Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim

 

Kacper Burzyński z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza

w Koluszkach

 

Zuzanna Rembelińska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

 

Natalia Rosiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

 

 

                                                                                  serdecznie gratulujemy ;)