Zawodowiec 2017

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu ZAWODOWIEC 2017

Celem Konkursu jest zachęcenie gimnazjalistów, aby – być może po raz pierwszy - spojrzeli na swoją zawodową przyszłość i przedstawili wybrany przez siebie zawód – ten, o którym myślą, marzą, który ich najbardziej fascynuje, inspiruje i być może chcieliby wykonywać go w przyszłości.
Konkurs ułatwia młodym ludziom dokonać trafnego, przemyślanego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Pozwala także zaplanować i wytyczyć własną ścieżkę edukacyjną.
Gimnazjaliści przygotowując prace o swoim wymarzonym zawodzie poznają mocne i słabe strony poszczególnych profesji.

Konkurs rozpisany był dla uczniów Gimnazjum w czterech Kategoriach:

  • Prezentacja multimedialna
  • Plakat
  • Fotografia
  • Opowiadanie

Honorowy patronat nad tegoroczną imprezą objęli:

  • Wojewoda Łódzki
  • Marszałek Województwa Łódzkiego
  • Prezydent Miasta Łodzi
  • Łódzki Kurator Oświaty
  • Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna
  • Urząd Dozoru Technicznego Oddział w Łodzi

Patronaty medialne:

  • Radio Łódź
  • TVP 3 Łódź

 Tegoroczna edycja konkursu zgromadziła młodzież z 35 gimnazjów województwa łódzkiego

Na uroczystości obecni byli:

  • Pani Elżbieta Ratyńska Wicekurator Oświaty w Łodzi
  • Pan Bartosz Rzętkiewicz- Dyrektor Departamentu Partnerstwa i Komunikacji Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
  • Pani Danuta Zakrzewska – Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej
  • Anna Koludo – Kierownik Ośrodka Nowoczesnych Technologii Informacyjnych Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
  • Pani Donata Andrzejczak, Pani Danuta Urbaniak, Pani Maria Stompel - Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
  • Pan Witold Opasewicz – Prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich
  • Pani Henryka Szumigaj – Wiceprezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich ds. Młodzieży Oddział Łódź
  • Pan Jerzy Sokołowski – Dyrektor Urzędu Dozoru Technicznego Oddział w Łodzi
  • Pan Dariusz Kwiatkowski – Inspektor Dozoru Technicznego Oddział w Łodzi
  • Pan Jarosław Ograczyk – Dyrektor firmy GALMET
  • Pan Rafał Filipowski – Właściciel firmy F&F Filipowski z Pabianic
  • Pan Piotr Nycz Prezes firmy Wifama – Prexer
  • Pan Mariusz Szokalski Właściciel firmy SZOKLASKI w Łodzi

Tegoroczni laureaci:

OPOWIADANIE

W Kategorii OPOWIADANIE jury przyznało wyróżnienie dla:

  • Bartłomieja Jarząbka z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy Tytuł pracy – Umysły

                 Trzecie miejsce w kategorii OPOWIADANIE zdobyła praca:

  • Martyny Snochowskiej z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Pławnie Praca zatytułowana: Las pamięci

                 Drugie miejsce w kategorii OPOWIADANIE zdobyła:

  • Weronika Wujda z Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Sieradzu za pracę pod tytułem Pisarz

         Zwycięzcą w kategorii OPOWIADANIE została praca:

  • Michała Larenty z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy Tytuł pracy – Szewska pasja

FOTOGRAFIA

              JURY kategorii fotografia przyznało 2 wyróżnienia

  • Wiktoria Bielas z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczepocicach Tytuł wyróżnionej pracy - Tancerz
  • Marcel Grabowski z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czechach Tytuł wyróżnionej pracy – Instruktor narciarski

Trzecie miejsce w kategorii FOTOGRAFIA zdobył

  • Kacper Szczepaniak z Gimnazjum nr 1 w Zgierzu Praca pod tytułem – Nauczyciel

Drugie miejsce w kategorii FOTOGRAFIA zdobyła praca:

  • Weroniki Nowak i Aleksandry Walendzik z Gimnazjum nr 1 w Zgierzu Praca pod tytułem – Technik analityk

           Zwycięzcą w kategorii FOTOGRAFIA została praca:

  • Kacpra Olszewskiego z Gimnazjum nr 1 Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Strykowie tytuł pracy - Zegarmistrz

                PLAKAT

     Wyróżnienie w kategorii PLAKAT

  • Klaudyna Szmigielskiej z Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Drużbicach z siedzibą w Rasach, za pracę zatytułowaną „Szewc”.
  • Natalia Osicińska z Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Drużbicach z siedzibą w Rasach, zatytułowana „Aktor”.

          Trzecie miejsce w kategorii PLAKAT

  • Wiktoria Kacprzak z Gimnazjum im. Leszka Czarnego w Lutomiersku za pracę zatytułowaną „Cukiernik”.

           Drugie miejsce w kategorii PLAKAT

  • Milena Olejniczak z Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej, za pracę zatytułowaną „Fotograf zawodowy”,

           W kategorii PLAKAT zwyciężyła praca:

  • Jakuba Ciołkiewicza z Gimnazjum w Koluszkach, Tytuł pracy - „Rysownik”,

             PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

            Wyróżnienie

  • Antonina Wróblewska z Gimnazjum Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Łasku-Kolumnie za pracę pod tytułem - Tancerz

           Trzecie miejsce

  • Dominika Antczak z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Głownie za pracę zatytułowaną Elektryk
  • Adrian Ogiela i Fabiana Czuba z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu- tytuł pracy Ratownik medyczny

Drugie miejsce

  • Justyna Kazimierczak z Gimnazjum Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Pabianicach – tytuł pracy Pokojowa
  • Katarzyna Kamecka z Gimnazjum 44 im. Wisławy Szymborskiej w Łodzi Tytuł pracy – Lekarz

Zwycięzcą kategorii Prezentacja multimedialna została praca:

  • Kacpra Olszewskiego z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Strykowie Tytuł pracy ZEGARMISTRZ

Wśród sponsorów tegorocznego konkursu należy wymienić:

  • Urząd Marszałkowski w Łodzi – albumy o Łodzi, t-shirty, notesy
  • Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna – powerbanki, notatniki, kalendarze, długopisy, smyczki
  • Radio Łódź – bidony, smyczki,
  • GALMET - t-shirty, bezrękawniki, polary, notesy, smyczki, kubki termiczne
  • F&F Filipowski – zestawy do majsterkowania dla początkujących elektryków
  • ZSP 20 w Łodzi – książki-albumy

Podczas uroczystości doszło do podpisania umowy patronackiej między Urzędem Dozoru Technicznego Oddział w Łodzi reprezentowanym przez Pana Jerzego Sokołowskiego a Dyrektor Dorotę Stefaniak ZSP nr 20 w Łodzi. Umowa dotyczy opieki nad klasą Technik urządzeń dźwigowych kształcącą się w ZSP nr 20 w Łodzi.

 Włodzimierz Drewnowski koordynator ZAWODOWCA 2017

 

 

 

PLAKAT DO POBRANIA 

PATRONAT KONKURSU